+ 48 534 433 507
info@sylvetka.pl

Usuwanie nagniotków,modzeli,brodawek

NAGNIOTKI  (pot. nazywane odciskami) są bolesną dolegliwością kończyny dolnej -stopy. Najczęściej występują na paliczkach, w przestrzeniach między paliczkowych lub na stronie podeszwowej na głowach kości śródstopia, a także na ścięgnie Achillesa.

Przyczyną powstawania jest:

– złe dopasowane obuwie;

– wysokie obcasy;

– buty ze zwężonym czubkiem.

Dlaczego warto zgłosić się z problemem do podologa?

  1. Podolog  to osoba, która zadba o Twoje stopy, pomoże usunąć problem, ale również ujawni wiedzę  na temat jak unikać powstawania nowych nagniotków.
  2. Nieleczony problem ze stopami może przerodzić się w „coś” gorszego wymagającego dłuższego leczenia.

 

Nagniotki często mylone są z MODZELAMI. Natomiast różnicą pomiędzy nimi jest to, że w przypadku nagniotków występuje rdzeń, tak zwany korzeń, którego nie ma w modzelach.

Modzele to nagromadzenie się warstwy naskórka w miejscach zmożonego ucisku, widoczne jest odgraniczenie od skóry, nie przetwarzają dolegliwości bólowych. Najczęściej występują w miejscach zmożonego ucisku, który jest również przyczyną ich powstawania.

Prawidłowy rozkład masy ciała oraz prawidłowy chód opiera się na trzech punktach podparcia: I głowa kości śródstopia, V głowa kości śródstopia a także guz kości piętowej. Każde wychylenie od normy, czyli zmiana miejsc podparcia taka jak w przypadku haluksa, skrzywienia kolan, problemów z kręgosłupem sprawia, że modzele mogą pojawić się również na bokach palucha oraz V paliczka, na kościach śródstopia, a także na paliczkach.

NIE STOSUJ PLASTRÓW NA ODCISKI, GDYŻ SĄ ONE NA BAZIE KWASU SALICYLOWEGO, KTÓRY DZIAŁA NEGATYWNIE NA SKÓRĘ !!

„ Każde zgrubienie powstałe na stopie, sugeruje nam, abyśmy znaleźli przyczynę powstawania, która czasami może rozpoczynać się w kręgosłupie”

Przyczynami powstawania modzeli może być noszenie na co dzień wysokich obcasów, źle dobrane obuwie , zaburzenia chodu oraz zaburzenia punktów podparcia.

 „Modzele są procesem ochronnym naszej skóry”

Opinie naszych klientek

„Jak najbardziej 5 gwiazdek, profesjonalna miła obsługa, na pewno nie raz tam wrócę”

Aga KS

„Korzystam z depilacji laserowej i jestem baaaardzo zadowolona. Przemiła i profesjonalna obsługa, serdecznie polecam ! Na pewno w przyszłości skorzystam również z innych zabiegów właśnie w tym salonie”

Marta Forysiak

Profesjonalny salon, bardzo miłe panie, elastyczne godziny zabiegów. Czyściutko, cieplutko i pachnąco. Serdecznie polecam.

Joanna Winkler

„Przemiła obsługa i świetne zabiegi. Na pewno do Was wrócę. Polecam”

Alicja S.

„Polecam z całej siły CoolTech w Sylvetce! Minęło 1,5 miesiąca od zabiegu ( bryczesy) a ja mam 5/6 cm mniej w każdym udzie! Niesamowite! A to chyba nie koniec. Obsługa jest bardzo kompetentna i sympatyczna, a miejsce bardzo przyjemne. Dziękuję bardzo Sylvetce Atelier i pozdrawiam”

Emilia Szamotuła